Dnipropetrovsk İnşaat ve Mimarlık Akademisi

Dnipropetrovsk İnşaat ve Mimarlık Akademisi 1930 yılında kurulmuş olup günümüzde Ukraynanın en prestijli okullarından biri olmanın gururunu yaşamaktadır.

Akademi 5 kolej, ekoloji ve iş güvenliği koleji, bilimsel araştırma geliştirme enstitüsü ve dizayn araştırma merkezleri dahil olmak üzere 57 bilimsel ve eğitimsel binaya sahiptir.

Akademide hali hazırda 8.500 öğrenci eğitim görmektedir, eğitim kadrosu ise 600 profesör bunların 265 i doktor profesör 78 i asistan profesör ve 120 si Ukrayna Bilim Akademisi üyesi olmak üzeredir.

Akademik ve bilimsel araştırmalar için 66 bin metre kareye kurulu endüstriyel ekipman ve yapı test aletleri merkezi vardır.

17 akademik bilimsel araştırma labaratuvarınıda elinde bulunduran akademi dizayn testi, jeolojik durumların zorluğu ve inşaat – operasyon mühendisliği üzerine çalışmalar yapmaktadır.

Fakülteler:

Bilgisayar Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Mekanik Mühendisliği, Uzay Mühendisliği, Ekonomi, Mimarlık, Şirket Yönetimi, İktisat, İş Güvenliği, Yol Mühendisliği, Finans, Otomotiv Mühendisliği, Lisans Üstü Eğitimler, Hazırlık Fakültesi