Harkov Uluslararası İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Üniversitesi

Üniversitede 500 ü aşkın öğretmen bilgi birikimini paylaşmak için hazır bekliyorlar, bu 500 öğretmenin arasında 68 profesör ve doktora sahibi öğretmen bulunmaktadır. 9 tane uluslarası ödül sahibi 280 tane profesör adayı ve 7 tane şeref madalyalı öğretmenle tam kadro eğitime hazır beklemekteler.

Üniversite 1950 yılından beri uluslarası düzeyde öğrenci kabul etmektedir.

Üniversitede yabancı öğrencilerin kabul edildiği 37 departman bulunmaktadır, bunlardan 13 ü inşaat mühendisliği ve mimarlık üzerine bulunmaktadır.

Üniversite çok aşamalı müfredatı dahilinde Lisans, Uzmanlık, Master ve Doktora düzeylerinde eğitim vermektedir.Lisans eğitimleri 4 eğitim yılı sürmektedir, uzmanlık ve master eğitimleri içinse ekstra en az 1 yıl eğitim yılı geçirmek gerekmektedir.

Harkov Uluslarası İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Üniversitesi 18. yüzyılın ikinci yarısında tam anlamıyla kurulmuş olup eğitim ve öğretime 1805 yılında bir kaç fakültede başlamıştır. 17 Nisan 1930 tarihinde ilk yüksek lisans bölümleri olan İnşaat Mühendisliği Fakültesi eğitim hayatına başlamış olup “Harkov İnşaat Mühendisliği Enstitüsü” olarak adlandırılmıştır daha sonraları 1994 yılına gelindiğinde bu isim yenilenerek “Harkov İnşaat Mühendisliği ve Mimarlık Devlet Teknik Üniversitesi” ne çevrilmiştir.

Kurulduğu günden bu yana 50.000 i aşkın mezun veren üniversite günümüzden yaklaşık 50 yıl önce yabancı öğrencileri de eğitim programlarına kabul etmeye başlamıştır. O günden bu güne 80 i aşkın ülkeden 1500 ü aşkın her biri bölümünde birer uzman mezun vermiştir.

Dünyadaki yüksek itibarının yanı sırasında yabancı öğrencilere özel olarak gösterdiği ilgi ve alaka ile vede düşük fiyatlarıya dünyanın her yerinden yoğun talep görmektedir.

Yabancı öğrenciler üniversiteye kattıkları çeşitlilik ile şüphesiz üniversite deneyimini her iki taraf içinde zenginleştirmektedirler.

ÜNİVERSİTEDE BELİRTİLEN ALANLARDA LİSANS EĞİTİMİ VEYA MESLEKİ EĞİTİM ALABİLİRSİNİZ

1919 yılında kurulmuş olan İnşaat Mühendisliği Fakültesi

Endistüri ve İnşaat Mühendisliği

1930 yılında kurulmuş olan Mimarlık Fakültesi

Yapı ve Sistem Mimarlığı
İç Mimarlık

1934 yılında kurulmuş olan Ekonomi ve İşletme Fakültesi

İşletme
Ekonomik Siber Sistemler
Finans
İşletme Ekonomisi

1930 yılında kurulmuş olan Sıhhi ve Teknik Fakültesi

Isı ve Gaz Temini ve Havalandırma Sistemleri
Su Temin ve Boşaltım Sistemleri
Ekoloji

1971 yılında kurulmuş olan Mekanik ve Teknoloji Fakültesi

Kimyasal ve Yapısal Madde Üretimi
İnşaat Teknolojisi
Teknolojik Ürün Otomasyonu