Hazırlık Fakültesi

Hazırlık fakültesinde eğitim süresi tam 8 aydır ve bu birçok ülkede ve Ukraynada aynıdır. Öğrencini isteğine bağlı olarak İngilizce ve Rusça alınabilmekte olan hazırlık eğitimi sene sonunda yapılan son sınavla beraber öğrencilerine lisans eğitimine sınavsızca geçiş hakkı tanır.

Hazırlık fakültelesini bitirdikten sonra öğrencilere hazırlık diploması verilir ve bu diplomalarla Ukrayna Eğitim Bakanlığı tarafından onay verilmiş bütün tıp, mühendislik veya insanı bilimler gibi bölümlere başvuru yapılabilmektedir.

Hazırlık eğitimi süresince öğrenilen dilin kurallarını öğretmenin yanında eğitimle alakalı hazırlık konuları, makaleler ve alıştırmalarda yapılmaktadır örneğin tıp bölümünün hazırlığında okuyan bir öğrenci aldığı dil eğitiminin yanında aynı zamanda kimya, biyoloji ve anatomi gibi dersleride almaktadır.

Öğrenci okuyacağı bölümden bağımsız olarak hazırlık eğitimini hangi üniversitede göreceğini seçebilmektedir, hazırlık eğitimi bittikten sonra diplomasıyla beraber istediği bölüme kaydı tarafımızca yapılmaktadır.

Üniversiteler:

Harkov Radyo ve Elektronik Üniversitesi

Harkov Ulusal Havacılık Üniversitesi

Ulusal İnşaat ve Mimarlık Üniversitesi