Kiev Bogomolets Ulusal Tıp Üniversitesi

O.Bogomolets Ulusal Tıp Üniversitesi tıbbın pek çok farklı alanında doktorlar mezun etmiş olup mezun vermeye devam etmektedir.

Üniversite 1840 yılında dönemin Ukrayna kralı Mykola nın emriyle kurulmuştur

Toplam 13.441 öğrencisi mevcudu olan okulda bu öğrencilerin 1.500 tanesi çeşitli yabancı ülkelerden kabul edilmiş ve İngilizce eğitim görmektedir.

Buraya tekrar geleceğiz

Geçen 5 yıl içerisinde dünyanın saygın üniversiteleri ile ortaklıklar kurma şansı bulan üniversitenin hali hazırda Oxford Üniversitesi(Birleşik Krallık), Caraulinska Enstitüsü(İsviçre), Alabama Üniversitesi(Amerika Birleşik Devletleri) gibi okullarla ortaklığı bulunmaktadır.

Her medikal dallarda yaklaşık 200 patent alan üniversite aynı zamanda yılda 60 medikal foruma katılım gösteriyor bunun yanında 50 yi aşkın bilimsel çalışma yayınlamıştır.

Günümüzde Avrupa Birliğinin programı olan “Erasmus Mundus” üyesi olan üniversite öğrencileri ve öğretim görevlileri için dünyanın her yerindeki bilimsel çalışmaları takip etme imkanı sunmaktadır ve bunun yanında Dünya Sağlık Örgütüyle de beraber yürüttüğü bazı bilimsel araştırma programları bulunmaktadır.